• Kompaniyaning gross.uz korporativ veb-saytida click, uzum bank to‘lov tizimlaridan foydalangan holda polislarni onlayn sotish tizimi joriy qilindi
• Isteʼmolchilar va ekspertlar tanloviga ko‘ra «Yil brendi-2020» maqomiga erishdi
• O'zbekiston sug'urta bozorining yetakchisi - to'g'ridan-to'g'ri sug'urta qilish bo'yicha sug'urta mukofotlarini yig'ish reytingida 1-o'rin.
• Sug'urta faoliyatidan olingan jami daromadlar bo'yicha reytingda 3-o'rin.
• Moliyaviy barqarorlikning yuqori darajasini tasdiqlash "uzA ++" Eng yuqori moliyaviy ishonchlilik.
2018
• Sug‘urta mukofotlarini to‘plashda (Umumiy sug‘urta bo‘yicha) O‘zbekiston sug‘urta bozori reytingida 3-o‘ringa erishildi, Kompaniyaning bozor ulushi 9,4% ni tashkil etdi.
• Kompaniyaning to'lov qobiliyati reytingini "uzA ++" darajasida tasdiqlash ("Ahbor-Reyting" RA)
• O'zimizning professional tibbiy guruhimiz faoliyatini boshlashi;
• O'zbekiston sug'urta bozorida innovatsion "Mobile Yordamchi" GROSS mobil ilovasi ishlab chiqarilmoqda.
• O'rta Osiyoda yagona sug'urta laboratoriyasining ochilishi.
2017
• Sug'urta mukofotlarini yig'ish bo'yicha O'zbekiston sug'urta bozori reytingida 3-o'rin, Kompaniyaning bozor ulushi 8,6%;
• ISO 9001: 2015 talablariga muvofiq sifat menejmenti tizimini joriy etildi va xalqaro hamda milliy sertifikatlar olindi;
• Kompaniyaning 2016 yildagi faoliyati natijalariga ko‘ra, moliyaviy ishonchlilik reytingi "uzA +" darajasida tasdiqlandi ("Saipro" IRA);
• O‘zbekiston sug‘urta bozorida eng so‘ngi yechim bo‘lgan Sug‘urta to‘lovlari markazi - Kompaniyaning sug‘urta da'volarini ko‘rib chiqish va hal qilish bo‘yicha universal bo‘linmasining ochilishi;
• 1166 qisqa raqamiga ega bo‘lgan Mijozlarni qo‘llab-quvvatlash markazi faoliyatining yo‘lga qo‘yilishi.
2016
• www.mf.uz ma'lumotlariga ko‘ra, O‘zbekiston bozorida sug‘urta mukofotlari yig‘imining o‘sishi bo‘yicha sug‘urtalovchilar orasida 1-o‘ringa erishildi.
• www.mf.uz ma'lumotlariga ko‘ra sug‘urta mukofotlarini yig‘ish bo‘yicha O'zbekiston sug‘urta bozori reytingida 6-o‘ringa erishildi.
• Sug‘urtaning barcha majburiy turlari bo‘yicha sug‘urta faoliyatini amalga oshirish huquqini beruvchi litsenziya olindi.
• "Temiryo‘l Life" MChJ ustav kapitalidagi 100 foiz ulush sotib olindi va uning bazasida "NEW LIFE INSURANCE" MChJ shu'ba korxonasiga asos solindi.