- O‘zbekistonda turizm sug‘urtasi bozorida 60% lik ulush bilan yetakchilikka erishildi
- TAF! 2022 to‘rtinchi Toshkent reklama festivalida bir yo‘la uchta mukofot (platina, oltin, bronza) berildi
- Kompaniya Red Jolbors festivalida reklama kampaniyasi uchun kumush mukofotiga sazovor bo‘ldi
- 2022 yilda O‘zbekiston brendlarining marketing samaradorligi reytingida 89,5 ball bilan sug‘urta kompaniyalari orasida 1-o‘ringa sazovor bo‘ldi
- O‘zbekiston sug‘urta bozorida yetakchilikka erishildi;
- “New Life” sho‘ba korxonasining O‘zbekiston hayot sug‘urtasi bozorida yetakchilikka erishildi;
- New Life sho'ba kompaniyasi Global Banking & Finance Review tomonidan eng yaxshi hayotni sug'urtalovchi kompaniya deb topildi;
- OSAGO elektron polisi - e-polis savdosi yo'lga qo‘yildi;
- Gross.Uz sayti rebrendingi amalga oshirildi;
- O'zbekiston sug'urta bozorida 2020-yildagi 3-chorak yakunlari bo'yicha yetakchilikka erishildi;
- Kompaniyaning ustav kapitali miqdori 35,2 mlrd. so'mgacha oshirildi;
- Global Banking & Finance Review xalqaro nashri tomonidan O'zbekistondagi "Eng yaxshi sayohat sug'urta kompaniyasi-2020" unvoniga sazovor bo'ldi;
- Xalqaro Global Banking & Finance Review nashri tomonidan 2020 yilda O‘zbekistonda "Onlayn sug‘urta sohasida eng yaxshi sug‘urta kompaniyasi" mukofotiga sazovor bo‘ldi;
- Yirik xalqaro loyihalar uchun shartnomalar tuzildi
- O‘zbekistonda hayotni sug‘urta bozorida "New Life Insurance" shu'ba korxonasining mustahkam yetakchiligiga erishildi;
- Sug‘urtalashning ayrim turlari bo‘yicha onlayn rejimida polislarni rasmiylashtirish opsiyasi to‘liq ishlay boshladi;
- Toshkentdagi INHA universiteti,Team University, Plexanov nomidagi Rossiya Iqtisodiyot universitetining Toshkent filiali, Toshkentdagi AMITY universiteti bilan hamkorlik shartnomalari imzolandi. Talabalar uchun grant dasturlari ishga tushirildi;
- Gross Mobile mobil ilovasi versiyasi yangilandi, telegram-bot yordamida avtosug‘urta polislarini onlayn sotish yo‘lga qo‘yildi;
- Kompaniyaning gross.uz korporativ veb-saytida click, uzum bank to‘lov tizimlaridan foydalangan holda polislarni onlayn sotish tizimi joriy qilindi
- Isteʼmolchilar va ekspertlar tanloviga ko‘ra «Yil brendi-2020» maqomiga erishdi
- O'zbekiston sug'urta bozorining yetakchisi - to'g'ridan-to'g'ri sug'urta qilish bo'yicha sug'urta mukofotlarini yig'ish reytingida 1-o'rin.
- Sug'urta faoliyatidan olingan jami daromadlar bo'yicha reytingda 3-o'rin.
- Moliyaviy barqarorlikning yuqori darajasini tasdiqlash "uzA ++" Eng yuqori moliyaviy ishonchlilik.
- Sug‘urta mukofotlarini to‘plashda (Umumiy sug‘urta bo‘yicha) O‘zbekiston sug‘urta bozori reytingida 3-o‘ringa erishildi, Kompaniyaning bozor ulushi 9,4% ni tashkil etdi.
- Kompaniyaning to'lov qobiliyati reytingini "uzA ++" darajasida tasdiqlash ("Ahbor-Reyting" RA)
- O'zimizning professional tibbiy guruhimiz faoliyatini boshlashi;
- O'zbekiston sug'urta bozorida innovatsion "Mobile Yordamchi" GROSS mobil ilovasi ishlab chiqarilmoqda.
- O'rta Osiyoda yagona sug'urta laboratoriyasining ochilishi.
- Sug'urta mukofotlarini yig'ish bo'yicha O'zbekiston sug'urta bozori reytingida 3-o'rin, Kompaniyaning bozor ulushi 8,6%;
- ISO 9001: 2015 talablariga muvofiq sifat menejmenti tizimini joriy etildi va xalqaro hamda milliy sertifikatlar olindi;
- Kompaniyaning 2016 yildagi faoliyati natijalariga ko‘ra, moliyaviy ishonchlilik reytingi "uzA +" darajasida tasdiqlandi ("Saipro" IRA);
- O‘zbekiston sug‘urta bozorida eng so‘ngi yechim bo‘lgan Sug‘urta to‘lovlari markazi - Kompaniyaning sug‘urta da'volarini ko‘rib chiqish va hal qilish bo‘yicha universal bo‘linmasining ochilishi;
- 1166 qisqa raqamiga ega bo‘lgan Mijozlarni qo‘llab-quvvatlash markazi faoliyatining yo‘lga qo‘yilishi.
- www.mf.uz ma'lumotlariga ko‘ra, O‘zbekiston bozorida sug‘urta mukofotlari yig‘imining o‘sishi bo‘yicha sug‘urtalovchilar orasida 1-o‘ringa erishildi.
- www.mf.uz ma'lumotlariga ko‘ra sug‘urta mukofotlarini yig‘ish bo‘yicha O'zbekiston sug‘urta bozori reytingida 6-o‘ringa erishildi.
- Sug‘urtaning barcha majburiy turlari bo‘yicha sug‘urta faoliyatini amalga oshirish huquqini beruvchi litsenziya olindi.
- "Temiryo‘l Life" MChJ ustav kapitalidagi 100 foiz ulush sotib olindi va uning bazasida "NEW LIFE INSURANCE" MChJ shu'ba korxonasiga asos solindi.
- "Yilning eng yaxshi sug‘urta kompaniyasi" nominatsiyasida "Oltin Soyabon" jamoatchilik mukofoti qo‘lga kiritildi
- Moliyaviy ishonchlilik reytingi "uzA +" darajasiga oshirildi ("SAIPRO" IRA).
- Ustav kapitali kerakli hajmga yetkazildi va qayta sug‘urta faoliyatini amalga oshirish yo‘lga qo‘yildi
- O‘zbekiston sug‘urta bozorining professional ishtirokchilari uyushmasiga a'zo bo‘lindi.
- Toshkent moliya instituti "eng yaxshi hamkor" sifatida tan olindi.
- Ishonchlilik reytingi "uzA" darajasiga oshirildi ("SAIPRO" IRA).
- www.mf.uz ma'lumotlariga ko‘ra sug‘urta mukofotlarini yig‘ish bo‘yicha O‘zbekiston sug‘urta bozori reytingida 13-o‘ringa erishildi .
- Mamlakat sug‘urtalovchilari o‘rtasida sug‘urta mukofotlarini to‘plashning eng yuqori dinamikasiga erishildi;
- Kompaniya TVEFJMSQ bo‘yicha to‘lovlarni kafolatlash fondiga a‘zo bo‘ldi.
- "uzB +" moliyaviy ishonchlilik reytingini olindi ("SAIPRO" IRA).
- www.mf.uz ma'lumotlariga ko‘ra sug‘urta mukofotlarini yig‘ish bo‘yicha O‘zbekiston sug‘urta bozori reytingida 15-o‘ringa erishildi..
- Qayta sug‘urta qilish sohasida hamkorlik to‘g‘risidagi birinchi xalqaro shartnoma imzolandi.
- Kompaniyaga asos solindi..